Medlemsforeninger

Print this pageEmail this to someoneShare on Facebook
NavnKontaktpersonAdressTelefonKontingent betalt den
AlzheimerforeningenHanne Knudsen
hhhe@knudsen.mail.dk
Tranebærvej 9
6753 Agerbæk
21 62 10 11 18-01-2017
Amnesty International, Grindsted
WWW
Anne Eriksen
anne.eriksen41@gmail.com
Spurvevej 18
7200 Grindsted
75 31 03 97
23 34 85 14
17-01-2017
Anonyme Alkoholikere
WWW
Niels Chr. Larsen
danbait@pc.dk
Egebjerg Landevej 26
7200 Grindsted
20 64 54 1522-02-2017
Bedre Psykiatri
Hanne Olesen
natnicgle@gmail.com
Nørregade 10
6623 Vorbasse
40 43 53 4024-02-2017
Billund Røde Kors
WWW
Erik Andersen
eeand@live.dk
Bøgevej 9
6623 Vorbasse
75 38 82 31
24 25 20 74
10-04-2017
Billund KFUM & K
Voksenarbejde
Michael Tvermose
tvermose@live.dk
Vestervang 12
7190 Billund
75 33 23 85
20 10 08 76
19-05-2017
Beredskabsforbundet
Billund
Lars Gyldenkrone
vittalars@outlook.dk

Åbrinken 9, Filskov, 7200 Grindsted
75 92 73 55

19-04-2017
Bogormene
Rita Lerke-Møller
ritaguld@lerke-moeller.dk
Morsbølvej 68
7200 Grindsted
75 32 15 2331-01-2017
Cystisk Fibrose
Lokalafdeling Billund
Ann Klausen
ann_klausen@msn.com
Billundvej 39
7250 Hejnsvig
24 45 44 95
15-06-2017
Cafe JydepottenNiels M. Christensen
nmc@kfumsoc.dk
75 32 32 22
29-03-2017
Dansk Blindesamfund, Omsorgsklub GrindstedLena Bech
lenabech@outlook.dk
Birkeholtvej 2
7200 Grindsted
75 32 33 12
29 24 32 66
19-01-2017
Dansk Handicapforbund
Give
Jens Bork
jbork@stofanet.dk
Vestervænget 39
7323 Give
20 46 25 72
01-06-2017
Dansk Folkehjælp, Grindsted, Billund. ØlgodSteen Pedersen
grindsted@afdeling.folkehjaelp.dk
Tistrupvej 7,
6823 Ansager
26 28 23 7117-02-2017
DH-Billund afdelingGurli Hansen
gurli.h@mail.dk
Skødebjergvej 22, 6623 Vorbasse75 33 35 55
26 37 35 55
15-03-2017
Diabetesforeningen, Billund-GrindstedGrete E. Jensen
grete.e.jensen@gmail.com
Gl. Vejlevej 48, 7200 Grindsted27 64 04 6016-01-2017
En Hjælpende Hånd Vorbasse/SkjoldbjergGurli Hansen
gurli.h@mail.dk
Skødebjergvej 22
6623 Vorbasse
75 33 35 55
26 37 35 55
18-01-2017
FørtidspensionisterneHardy Ingemann Sørensen
hardyingemann@gmail.com
v. Hardy Ingemann Sørensen
Skolegyden 10, Filskov, 7200 Grindsted
75 34 83 16
60 66 83 16
20-02-2017
Grindsted Y´Men´s Club
Thorkil Nielsen
thorkil-nielsen@mail.dk
Sverrigsvej 10
7200 Grindsted
23 64 30 82

16-06-2017
Red Barnet
Billund Lokalkomite
Niels Peter Pedersen
oplevelsesklubbillund@redbarnet.dk
niels.peter.174@gmail.com
Sønderkær 174
7190 Billund
50 51 26 3405-04-2017
Headspace
Susanne Mathiesen
billund@headspace.dk

Østergade 27 B
7200 Grindsted
53 73 30 07
05-05-2017
Hjernesagen
Billund, Varde og Vejen
Hanne Nielsen
hannesvend26@gmail.com
Spurvevej 26
7200 Grindsted
75 32 23 54
07-04-2017
HjerteforeningenBirgit Lorentsen
birgitlorentsen@live.dk
Solbakken 22
7260 Sdr. Omme
75 34 18 8202-03-2017
Grindsted Menighedsråd
Else Holme Bertelsen
elsehbertelsen@gmail.com
Ahornvej 2
7200 Grindsted
20 67 41 39
09-05-2017
Indre Missions Samfund
Grindsted
Marianne Madsen
Marianneogpoulerik@gmail.com
Engsøparken 129
7200 Grindsted
21 40 37 67
09-05-2017
Kirkens Korshær Genbrug, GrindstedAnna Marie Nielsen
anna.m@altiboxmail.dk
Vestergade 136
7200 Grindsted
50 54 06 0107-02-2017
KontaktenOle Marcussen
ole.pihl@altiboxmail.dk
Østerbrogade 9,
7200 Grindsted
25 55 79 6010-03-2017
Kvisten
Lisbeth Høstgaard Møller
viborg@kvistene.dk
mail@samtalekonsulenten.dk
Vesterbrogade 1
8800 Viborg
60 70 72 5726-01-2017
Landsforeningen af fleks- og skånejobbereLinda Christensen
lindavejle32@gmail.com
Vejle Landevej 32, 7200 Grindsted29 70 00 6524-02-2017
Lydavisen for Billund KommuneBente Chrisensen
bente.c@hapasu.dk
Brombærvej 11
7200 Grindsted
75 32 10 09
21 76 10 48
21-02-2017
LEV BillundMette Andersen
mette.andersen@modulex.dk
birgittebonde@yahoo.dk
Flintemarken 93
7190 Billund
75 35 30 91
10-04-2017
Natteravnene i Grindsted
WWW
Ilse Thrane
ilsethrane@hotmail.com
Vestermarksvej 21
7200 Grindsted
20 32 14 2026-01-2017
Netcaféen, FrisamElse Løvbjerg Jensen
ribersvej16@gmail.com
else@frisam.dk
Ribersvej 16
7200 Grindsted
75 32 48 28
23 24 22 30
21-02-2017
Netværksgruppe for familieplejere Anne-Mette Brandt Ringive
am.ringive@altiboxmail.dk
Ribersvej 122,
7200 Grindsted

26 56 00 3923-02-2017
Privat støttemedlemPoul Erik Pedersen
Nesredep2@gmail.com
Tranevej 10
7200 Grindsted
51 41 33 9921-02-2017
Privat støttemedlemHans Pauli Sundstein
hp@sundstein.dk
Nørregade 35
7200 Grindsted
35 26 88 2218-01-2017
Psoriasis Foreningen, SydvestjyllandHenning Emil Hein
hej@psoriasis.dk
Nørregade 28,2,tv
6700 Esbjerg
27 28 92 7514-02-2017
QuiltekonerneBirthe Jespersen
bhkjespersen@mail.tele.dk
Kvædevej 10
7200 Grindsted
23 30 39 2602-02-2017
Sct Georgs Gildet GrindstedHanna M. Hylgaard
hanna@hylgaard.dk
v. Hanna M. Hylgaard
Norgesvej 17
7200 Grindsted
75 32 22 95
24 83 55 94
30-01-2017
SelvhjælpRuna Fisker
runafisker@gmail.com
Bogfinkevej 13,
7190 Billund
20 95 06 4014-02-2017
Selvhjælp, Billund VorbasseGurli Hansen
gurli.h@mail.dk
Skødebjergvej 22
6623 Vorbasse
75 33 35 55
26 37 35 55
18-01-2017
Slægts- og Lokalhistorisk ForeningJudith Sørensen
ncsjas@gmail.com
v. Judith Sørensen
Ravlundvej 9
7200 Grindsted
75 34 82 6020-02-2017
Sydøstjyllands OfferrådgivningAlice Kristensen
sannealybker@hotmail.com
bitrolle@yahoo.dk
Tjørnevænget 8
7000 Fredericia
51 61 33 0017-02-2017
Ældre Sagen, GrindstedInge - lise Vejs
IL.Vejs@outlook.com
Østergade 9
7200 Grindsted
75 32 22 12
29706461
16-01-2017
Liberalt Oplysnings Forbund i Billund KommuneIngrid Noer
billund@lof.dk
Lindevej 75,
7190 Billund
30 13 99 6620-02-2017
Vestermarkskirken
Socialt arbejde
Marien Van Beest
marien@vestermarkskirken.dk

Birkehøjvej 1, Starup
7200 Grindsted
22 31 60 41
27-01-2017
Vestermarkskirken
Socialt arbejde
Omsorgsgruppen
Kirsten Hansen
bogk-hansen@hotmail.com
Nørhedevej 2
7200 Grindsted

29 84 55 35
27-01-2017
Print this pageEmail this to someoneShare on Facebook